Aktualności

2014
26.10

Lalki wykonane przez uczniów naszego gimnazjum w ramach projektu UNICEF ” Wszystkie kolory świata”

DSC_0036gygy

____________________________________________

Dzień Patrona


16 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona, który rozpoczęliśmy Mszą Świętą.  Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie SU zaprezentował część artystyczną z okazji Dnia Edukacji Narodowej pt. „Szkolna Gala Oskarów”. Nauczyciele mieli okazję przejść się po czerwonym dywanie i odebrać dyplomy w różnych kategoriach, m.in. ”Złota Katarynka”, „Złota piła”, „ Zakręcona Fatamorgana” itp. Zwieńczeniem dnia była dyskoteka, a na niej otrzęsiny. Najpierw smerf malarz zaprezentował namalowane przez siebie obrazy. Przedstawiały one wychowawców pierwszaków w różnych etapach życia(etap niemowlęcy, czas przedszkolno-szkolny oraz etap studiów). Uczniowie klas I musieli odgadnąć, na których fotografiach jest ich wychowawca. Wiedzę o szkole sprawdził Ważniak. Zadał kilkanaście pytań dotyczących szkoły (np. Ile stopni dzieli I piętro od parteru). Następnie smerfetka Krawiec poprosiła chłopców, aby przyszyli 3 guziki w ciągu 3 minut. Smerf Harmoniusz przetestował umiejętności muzycznie pierwszaków w teleturnieju „Jaka to melodia?”. Pracuś z kolei przywołał do siebie po jednej dziewczynie z każdej klasy. Ich zadaniem było jak najszybsze wbicie gwoździa. Następnie nadszedł czas na konkurencje sportowe przeprowadzone przez smerfa Osiłka. Nasi koledzy i koleżanki sprawdzili się jako kierowcy :) W drugiej rundzie najważniejszy był spryt i szybkość. Otrzęsiny zakończyły się Uroczystą Przysięgą Gargamela. Przedstawiciele klas I złożyli pod tekstem przysięgi odciski kciuka. Wszyscy dobrze się bawili, choć rywalizacja była zacięta. Klasy pierwsze zremisowały, a my, Smerfy i Smerfetki z radością przyjęliśmy ich do społeczności szkolnej.

____________________________________________

Uroczyste ślubowanie uczniów klas I oraz Szkolna Gala Oskarów

Obraz 051IMG_6753IMG_6758IMG_6762IMG_6763IMG_6764IMG_6769IMG_6774IMG_6778IMG_6779IMG_6792IMG_6806

____________________________________________

Integracja uczniów klas I oraz otrzęsiny

Obraz 492Obraz 390Obraz 389Obraz 346Obraz 345Obraz 320Obraz 284Obraz 257Obraz 220Obraz 209Obraz 207Obraz 205Obraz 168Obraz 180Obraz 176Obraz 168Obraz 158Obraz 157Obraz 148Obraz 147Obraz 128DSC_0487DSC_0483DSC_0479DSC_0477DSC_0473DSC_0466DSC_0465DSC_0462DSC_0455DSC_0454

_______________________________________________

Wybory do SU

Wybory do SU 2104/2015Wybory do SU 2104/2015Wybory do SU 2104/2015

Wybory do SU 2104/2015Wybory do SU 2014/2015Wybory do SU 2104/2015

25.09.2014r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Reprezentantami braci uczniowskiej Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Karniewie zostali: Skład SU

_______________________________________________

Spotkanie z pielęgniarką

18.09.2014r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbyła się prelekcja pielęgniarki p. Bożeny Górskiej na temat pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas spotkania uczniowie poznali zasady postępowania w takich przypadkach jak krwotok z nosa, stłuczenia, złamania a także utrata przytomności, skaleczenia oraz zadławienia.


_______________________________________________

21 wrzesień 2012

WYBORY DO SU

DSC_005917 września w naszej szkole ruszyła kampania wyborcza do Rady Samorządu Uczniowskiego. Chętni do pełnienia funkcji w samorządzie naszej szkoły przedstawiali swoje postulaty i zachęcali pozostałych do głosowania na siebie, wywieszając plakaty na korytarzu przy pokoju nauczycielskim.
Kandydaci wykazali się dużą pomysłowością, a ich pomysły były bardzo ciekawe.
21 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Głosowali nauczyciele i uczniowie. Każdy mógł oddać trzy głosy. Po ich przeliczeniu okazało się, że największą ilość uzyskała Martyna Tyburzec (47), na drugim miejscu uplasowała się Izabela Krupińska (45). Z każdej klasy przeszło dwóch uczniów.
24 września, w poniedziałek odbyło się zebranie nowego SU. Pod nadzorem pani Agaty Pastewki wybrano nowego opiekuna SU na rok szkolny DSC_00612012/2013. Z dwunastoma na osiemnaście możliwych głosów została nim pani Magdalena Chojnowska.
Już 25 września z panią Magdą zdecydowaliśmy, kto będzie przewodniczącym, kto zastępcą, kto skarbnikiem, kto protokolantem , kto kronikarzem. Przewodniczącego wybieraliśmy w drodze tajnego głosowania. Pozostałe funkcje przydzieliliśmy chętnym kandydatom (było ich niewielu J). Przewodniczącą została Izabela Krupińska, zastępcą Kinga Jackowska, skarbnikiem również Kinga, protokolantką Justyna Krupińska, a kronikarzami Martyna i Edyta Tyburzec.

WIĘCEJ FOTO… PDF

Klaudia kl. IIIa  i Iza Krupińska IIIc


10 październik 2012
DYSKOTEKA

10 października 2012 roku odbyła się pierwsza w tym roku dyskoteka szkolna. Jej inicjatorem i organizatorem był Samorząd Uczniowski. Impreza trwała ona od 1700 do 2100.

Uczestnikami byli uczniowie klasy I-III gimnazjum oraz absolwenci . Na dyskotece było baaaardzo dużo osób. W rolę DJ-ów wcielili się Kamil Majorkiewicz oraz Łukasz Powierża. Dbali oni o wspaniałą muzykę, przy której można było bawić się do samego rana. Do zabawy dołączyli się nauczyciele oraz opiekunowie. Członkowie SU zajęli się sprzedażą ciasta i napojów. Dochód z tej sprzedaży przeznaczono na potrzeby SU.

Jula :)


16 październik 2012

DZIEŃ NAUCZYCIELA

16 października 2012 roku świętowaliśmy Dzień Nauczyciela. Organizacją zajął się Samorząd Uczniowski.
Członkinie SU w składzie: Martyna Tyburzec, Izabela Krupińska, Kinga Jackowska, Edyta Tyburzec, Katarzyna Kowalska, Patrycja Topólska, Justyna Krupińska, Monika Pyra zaprezentowały wiersze dedykowane każdemu nauczycielowi. Następnie Dominika Lustyk zaśpiewała dla wszystkich pracowników szkoły przepiękną piosenkę pt. „Pokaż, na co cię stać”. Pozostali członkowie, czyli chłopcy, zajęli się wręczeniem cudownych róż symbolizujących nasze podziękowania za trud codziennego dnia. Z moich obserwacji wynikło, iż pedagogom bardzo podobało się przedstawienie, a uśmiech nie znikał z ich twarzy. Panowała miła, uroczysta atmosfera.
Na koniec publika gromkimi brawami podziękowała artystom, całej Radzie Pedagogicznej oraz pozostałym pracownikom szkoły.

Jula :)

Szanowne nasze GRONO PEDAGOGICZNE

Jest super, po prostu fantastyczne!

W dniu Waszego wspaniałego święta

Prosimy, by każdy zapamiętał,

Że za trudną pracę z nami i okazane serce

Chylimy głowy w ogromnej podzięce.

Korzystając z tej uroczystej chwili,

Każdego nauczyciela piosenką lub wierszem uczciliśmy.

Potem zaprezentowaliśmy dedykacje,

A wraz z nimi szkolne rewelacje!

SU


16 październik 2012
OTRZĘSINY

116 września, po uroczystości związanej z Dniem Patrona oraz Dniem Edukacji Narodowej, w naszej szkole odbyło się ślubowanie i „Otrzęsiny uczniów klas I”. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i pracownikami szkoły zebrali się w hali sportowej. Tego dnia głównymi bohaterami były wszystkie klasy pierwsze z wychowawcami. Ustawiliśmy się najpierw do ślubowania. Oczywiście, prowadzącą była przewodnicząca SU, a przysięgę składaliśmy w obecności pani dyrektor.
Ślubowanie przebiegło sprawnie, więc przyszedł czas na otrzęsiny. Prowadzącymi byli Izabela Krupińska – przewodnicząca SU oraz Kuba Przychodzki. W jury zasiedli: p. Justyna Sadowska, p. Katarzyna Bruździak i ks. Piotr Gątarek.
Pierwszą konkurencją było przedstawienie krótkiej scenki o klasie. Brało w niej udział kilka osób. Następnie przyszła pora na rysowanie – para uczniów miała za  zadanie narysować portret swojej wychowawczyni, przypomnę więc: p. Elżbietę Wierzbicką – klasa Ia, p. Zenonę Żychowską – klasa Ib, p. Małgorzatę Żychowską – klasa Ic.24
Kolejnymi konkurencjami były:
- „Kreatywni pomysłodawcy”, czyli jakie inne zastosowanie ma dany przedmiot, np. taśma klejąca,
- zadawanie ogólnych pytań na temat naszej szkoły,
- sport, czyli różne konkurencje sportowe,
- „Taniec z miotłą”,
- zaprezentowanie własnej piosenki o szkole (tu uczniowie, przeważnie dziewczęta, wykazały się dużą kreatywnością i humorem),
- „Poznajmy się!”, czyli co każda klasa, wie o swojej wychowawczyni.
Myślę, że najtrudniejszym wyzwaniem był taniec z miotłą. Wymagało to śmiałości i odwagi, ale uczestniczki świetnie sobie poradziły J. Zaskoczyły nas natomiast szczegółowe pytania na temat wychowawców. Na szczęście w miarę możliwości, odpowiedzieliśmy na nie.
Po krótkiej przerwie, dowiedzieliśmy się, jakie są wyniki:
- Ia – 30 punktów (I miejsce),
- Ib – 27 punktów (II miejsce),
- Ic – 27 punktów (II miejsce).
Nagrodą za zwycięstwo, był tydzień bez odpytywania dla całej klasy J. Gratuluję wszystkim.

WIĘCEJ FOTO…

Aga


22 listopad 2012

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

22 listopada odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Sprzedawane były ciasta i napoje oraz odbyła się kwesta pieniężna na rzecz naszej absolwentki Iwony Adamskiej. Jak zawsze rodzice włączyli się do pilnowania młodzieży.
Można było wziąć udział w następujących wróżbach:

  • andrzejkowe serce,
  • andrzejkowe kubeczki,
  • magiczny krąg,
  • andrzejkowe szpilki,
  • drzewko szczęścia,
  • numerologia,
  • z kartami.

Chętnych do zabawy nie brakowało. Często po odczytaniu wróżby na wielu twarzach malowało się zadowolenie, chociaż byli i ci, którzy wcale się nie cieszyli.
Była to ostatnia dyskoteka przed Adwentem, mama nadzieję, że będzie dobrze zapamiętana.
WIĘCEJ FOTO…

Iza Krupińska z IIIc


24 listopad 2012

Honorowi Dawcy Krwi

24 listopada w naszym gimnazjum odbyło się uroczyste przedstawienie z okazji obchodów Dni Honorowego Krwiodawstwa. Widowisko zostało zorganizowane z inicjacji przedstawicieli Gminy Karniewo. Na tę okoliczność przybyło wiele ważnych, osobistości, prasa (przedstawicielka „Tygodnika Ostrołęckiego”), ale najważniejsi byli Honorowi Dawcy Krwi z całego powiatu makowskiego, którzy otrzymali odznaczenia za dar, jakim jest honorowe krwiodawstwo, za dar życia…

Wybór
Na początku listopada pani Ewelina Siemiątkowska i pani Magdalena Chojnowska kompletowały skład zespołu, który weźmie udział w przedstawieniu dla Honorowych Dawców Krwi. Wśród wybrańców znaleźli się: Marcin Herbich z Ia, Justyna Krupińska i Monika Pyra z Ib, Katarzyna Kowalska z Ic, Edyta Tyburzec z IIa, Maciej Cesarski z IIb, Łukasz Powierża i Daniel Obrębski z IIIa, Kinga Jackowska i Jakub Przychodzki z IIIb oraz Izabela Krupińska IIIc. Są to uczniowie ze składu Samorządu Uczniowskiego. Niestety, los lubi płatać figle, dlatego dziewczyny z Ib zastąpiły Dominika Lustyk z IIIb i Faustyna Kozicka z IIIc. Do śpiewu zaproszono Justynę Wielgolewską z IIIc.
Pomysł
Udział w przedstawieniu to nie tylko próby i recytacja. Podstawy są ważniejsze! Pani Magda zaproponowała zrobienie prezentacji. W wyszukiwaniu informacji o Honorowym Krwiodawstwie i Honorowych Dawcach Krwi zaangażowana była IIc, Iza Krupińska i Kinga Jackowska. Po wybraniu najważniejszych faktów Iza przygotowała prezentację, a później znalazła scenariusz, który spodobał się obu nauczycielkom. Teraz jeszcze fachowe oko polonistki- pani Eweliny i można przydzielać role oraz robić próby. Prowadzącymi zostali przewodnicząca SU i Jakub Przychodzki, którzy również przedstawili prezentację. Pozostałym przydzielono wiersze do recytacji. Łukasz z Maćkiem czytali pamiętnik krwiodawcy.
Wyćwiczeni…
Już następnego dnia, a później prawie codziennie, odbywały się próby. Początki nie są łatwe… Najtrudniejszym zadaniem, jakiemu musieliśmy sprostać, było wspólne zaśpiewanie piosenki „Wznieś serce nad zło”. Czasami zdarzały się niewielkie problemy z nagłośnieniem. Pan Rafał Witkowski i Kamil Majorkiewicz robili wszystko, aby w sądny dzień nie było takich przeciwności. Ciężko ćwiczyliśmy, dając z siebie wszystko. Nieraz robiło się wesoło, a czasami nie mieliśmy już sił…
Dopięte na ostatni guzik
Kilka dni przed planowanym występem pani dyrektor przyniosła oficjalny scenariusz, w którym napisane było, kto dostanie odznaczenie. Przeczytają go również konferansjerzy.
Aby wszystko było naprawdę dopięte na ostatni guzik, zostało nam jeszcze udekorować miejsce występu, czyli pierwsze piętro koło pokoju nauczycielskiego.  Niebieskie tło, białe serce i czerwony napis „Krew darem życia” (wykonane przez Kingę, Olę Krzemińską i Dominikę) w najbardziej widocznym miejscu. To nie wszystko… Na dwóch tablicach zostały przypięte prace konkursowe o transplantacji. W lokalizacji tablicy ogłoszeń pojawiła się gazetka o HDK. Ostatnia część wystroju to pokaz slajdów na drugim planie i odpowiednio ustawione krzesła, trzy fotele i stolik oraz adekwatna zastawa. Co do „aktorów”, to każdy miał być ubrany na biało- czarno + czerwone serce na piersi i serca – podkładki z grupą krwi (dzieło Kingi).
„Witamy Państwa…”
- Sobota, 1000- próba, o 1100 występ- uprzedziły nas panie kreatorki.
Uczniowie, nieco zaspani, przybyli na wyznaczoną godzinę. Próba. Mikrofony zaczynają szwankować. To nic. Najważniejsze: spokój, opanowanie, nie pokazywać stresu, nie denerwować się i wszystko będzie dobrze. Pomyłki i przeciwności są zawsze, więc trzeba myśleć pozytywnie.
Zaproszeni goście przybyli tuż przez 1100. Zaczęło się od hymnu krwiodawców „Pieśń o Czerwonym Krzyżu”. Po przemówieniu prezesa Klubu Honorowych Dawców Krwi w Karniewie- pana Michała Jasińskiego nadszedł czas na wręczenie Odznaczeń Honorowych dla: pani Anny Kwiatkowskiej z Karniewa, pana Krzysztofa Twardowskiego z Karniewa i pana Artura Grześkowicza z Różana.
Po oddaniu 15 litrów krwi (kobieta) i 18 litrów (mężczyzna) odznaczenia I stopnia otrzymali: pan Kamil Chrostowski, pan Tadeusz Bonisławski, pan Mariusz Górajczyk, pan Czesław Górka, pan Kazimierz Grzymałowski, pan Henryk Andrzej Kołakowski, pan Stanisław Konopka, pan Tadeusz Mirosław Wróbel, pan Tomasz Szczygielski, pani Barbara Karaś, pan Tomasz Grześkowicz, pan Sławomir Klik i pan Marcin Bryl.
Po oddaniu 10 litrów krwi (kobieta) i 12 litrów (mężczyzna) odznaczenia II stopnia otrzymali: pani Ewa Bonisławska, pan Łukasz Brach, pan Stanisław Jabłonowski, pan Mirosław Karczewski, pani Anna Kamila Kwiatkowska, pani Maria Janina Malik, pan Andrzej Michalski, pan Andrzej Skonieczny, pan Adam Kałamański, pani Teresa Zbrzezna, pan Adam Jaskowski, pan Jan Szufleński i pani Anna Napiórkowska – Żebrowska.
Po oddaniu 5 litrów krwi (kobieta) i 6 litrów (mężczyzna) odznaczenia III stopnia otrzymali: pan Jan Janiszewski, pan Andrzej Grabowski, pan Daniel Golęda, pan Marcin Kulesza, pan Grzegorz Trojanowski, pan Janusz Krzysztof Załęski, pani Bożena Szpytka, pan Adam Zbrzezny, pani Olga Rybacka, pan Mariusz Bujnowski, pani Agnieszka Modzelewska – Bacławska i pan Grzegorz Hołozubiec.
Puchary i dyplomy za długoletnią działalność otrzymały Kluby HDK w Różanie (30 lat) i w Karniewie (10 lat).
Tak! Mogą być z siebie dumni!
W części artystycznej chcieliśmy pokazać HDK, że są bardzo ważni dla ludzkości i mogą być z siebie bardzo dumni. Dziękowaliśmy im za dar krwi, czyli bezinteresowne oddawanie cząstki siebie. Na koniec występu, już wspólnie z publiką, zaśpiewaliśmy „Wznieś serce nad zło”. Sytuacja nie do powtórzenia! Radość, że można im dziękować, radość, że akompaniament muzyczny zastąpiły Ich oklaski. To było coś!
Z kolei nastąpiło odczytanie prezentacji- najważniejsze informacje o HDK. Nie można pominąć wypowiedzi pana wójta, wicestarosty makowskiego- pana Janusza Gójskiego, ratownika medycznego- pana Kamila Chrostowskiego, prezesa Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Makowie Mazowieckim- pana Mariana Paczkowskiego, przewodniczącego Rady Powiatu- pana Romana Zakrzewskiego i księdza proboszcza Sławomira Filipskiego, którzy mówili o wadze oddawania krwi.
Zostań dawcą!
Niektórzy ludzie zaczęli oddawać krew tylko dlatego, że można otrzymać poczęstunek regeneracyjny, zwolnienie z lekcji lub z pracy w dniu oddania krwi oraz bezpłatne wyniki badań. Nieważne dlaczego; ważne, że oddają. Uwaga! Krew można oddawać po osiągnięciu 18 roku życia!
Paradis (z francuskiego „raj”)
Goście zostali zaproszeni na ucztę. Występujących również uraczono ciastami, cukierkami i napojami. Otrzymaliśmy także po czekoladowym i cytrynowym Paradisie, a ci, którzy musieli trochę poczekać na rodziców, skusili się na obiad („Pieczarkowa czy rosół?” i kotlety schabowe z ziemniakami i surówką J). Mniam! Na twarzach niektórych malowało się zmęczenie, które szybko zniknęło po takiej uczcie J.
WIĘCEJ FOTO…

Iza Krupińska kl. IIIc


20.12.2012r.- rozstrzygnięcie

KONKURS BOŻONARODZENIOWY

I miejsce- IIc

II miejsce- IIIa

III miejsce- Ia, Ib, Ic, IIa, IIIb, IIIc

IV miejsce- Ib

W jury zasiadły: pani Justyna Sadowska i pani Aneta Wronowska, które obradowały dwa dni przed rozstrzygnięciem. 


21.01.2013r.

DYSKOTEKA

21 stycznia 2013 roku, w naszej szkole, miała miejsce dyskoteka szkolna.  Nie było nas dużo, ale dyskotekę zaliczam do tych udanych. Młodzież miała zaszczyt tańczyć przy muzyce disco-polo i bardziej nowoczesnej typu Gangnam Style. Niestety zabrakło tradycyjnych kaczuszek L  Ale to nic. Można też było zjeść kawałek ciasta w towarzystwie przemiłych panów z IIb, którzy stali za ladą i zachęcali do zakupu słodkości. Ale z nich bajeranciJJJ
W każdym bądź razie dziękujemy i prosimy o więcej!

Uczestniczka


14.02.2013r.
WALENTYNKI

W tym dniu każdy zakochany mógł przekazać swoje uczucia drugiej osobie. Nie koniecznie w cztery oczy, ale zawsze. Młodzież przekazywała sobie walentynki, które wrzucane były do specjalnie przygotowanego pudełka i roznoszone przez uczniów SU. Druga możliwością było przeczytanie przez radiowęzeł dedykacji. Uczniowie-uczniom, a także uczniowie-nauczycielom z dowolnie wybraną melodią.

I.K.


21.03.2013r.
DZIEŃ WIOSNY

“Wiosna jest jak yeti- wszyscy o niej mówią, a nikt jej nie widział.” :)
Co roku SU organizowało konkurencje na Dzień Wiosny. W tym roku było inaczej. W związku z tym, że wiele rozgrywek powtarzałoby się, więc sami uczniowie prowadzili lekcje. Po uzgodnieniu z nauczycielem przygotowali wyznaczony temat i w “Najwspanialszy” sposób próbowali go przekazać klasie. W większości młodzież rzeczywiście się postarała, a lekcja przebiegała ciekawie i zabawnie. Gimnazjaliści mogli otrzymać dodatkowe oceny. Oto lista “przyszłych wykładowców”.

I.K.